Kuidas hooldada robottolmuimejat

Kuidas hooldada robottolmuimejat

Mamiboti robottolmuimejad on meie igapäevased abilised ning oma roboti eluea pikendamiseks on oluline seda korralikult hooldada. Roboti eest saab hooldada lihtsasti kodustes tingimustes, keerulisemate hoolduste või küsimuste puhul võite alati pöörduda meie spetsialistide poole, kes saavad Teile abiks olla.

 

Esmane hooldus

Robottolumimeja soetamisel on esimese asjana oluline see korralikult täis laadida. See on oluline selle korralikuks funktsioneerimiseks. Pärast roboti esmast kasutamist tuleks jälgida tolmukopsikut, see kipub algul rohkem täis saama kui tavaliselt, sest mustust võib olla tavapärasest rohkem. Esimesel nädalal soovitame kopsikut puhastada iga paari päeva tagant, hiljem võiks seda teha vähemalt korra nädalas. Omades neljajalgseid või pikajuukselisi pereliikmeid, tuleks robotile puhast teha vähemalt kaks korda nädalas.

Põhihari

Põhihari on roboti kõige olulisem osa. Vähemalt korra nädalas vajaks see tähelepanu, et eemaldada sellelt karvad ning muud segavad prahid. Puhastus on sellel väga lihtne, selleks tuleb lihtsalt eemaldada põhihari roboti küljest. Robottolmuimejaga tuleb kaasa ka väike nuga, millega on hooldust väga kerge toime panna.

Küljeharjased

Küljeharjaseid tuleks puhastada paar korda nädalas või siis vastavalt vajadusele. Kindlasti oleneb see sellest, kui tihti robotit igapäevaselt kasutad. Koristusel saab pikemad karvad küljeharjaselt väga edukalt küljest ära tõmmata, vajadusel saab harjased roboti küljest eemaldada põhjalikumaks puhastuseks. PreVac 670XBR ning ExVaci mudelitel on erinevad harjased ning neid tuleb ka erinevalt vahetada. PreVac 670XBR mudelil tuleb harjased eemaldada ja kinnitada kruvikeerajaga, ExVaci mudelitel saab seda teha õrnalt tõmmates ja surudes. Viimase puhul on kindlasti küljeharjaste vahetus palju lihtsam.

Kui harjased hakkavad koolduma ning pole enam nii sirged kui varem, siis saab neid sirgendada kuumas vees leotades. Kooldumine oleneb suures osas sellest, kui tihti robotit kasutatakse ning väga vanade küljeharjaste puhul kuumas vees leotamine enam nii väga ei aita.

Andurid

Robotil on kolm ratast ning kõikide rataste juures paiknevad andurid, mille eest võiks paari nädala tagant hoolt kanda. Andurite eest hoolitsemine on lihtne, piisab, kui puhastada neid pintsli või mikrokiudlapiga. Kui need lähevad väga tolmuseks, ei pruugi robot enam piire tunnetada, mis võib põhjustada nt trepist alla kukkumist.

Rattad

Tolmuimeja rataste vahele kogunevad juukse-ja loomakarvad, mistõttu soovitame rataste eest hooldada vähemalt kord kuus. Kõige väiksem ehk esiratas on eemaldatav ning sellega saab kodustes tingimustes väga hästi hakkama. Vaja läheb kääre või kruvikeeraja otsa, et see ratta vahele panna ja ratas välja keerata.

 

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.